Mesafeli Satış sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1. SATICI:

Unvanı:  Lale Cangal Jewellery (Bu sözleşmede “SATICI” olarak anılacaktır.)

Adresi: 3.Cd Zekeriyaköy Sarıyer İstanbul

Tel: 0544 454 1212

E-posta: info@lalecangal.net

İnternet Adresi: www.lalecangal.net

1.2. ALICI: (Bu Sözleşmede “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır.) 

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, MÜŞTERİ’nın SATICI’ya ait “http://www.lalecangal.net” internet sitesinden elektronik ortamda siparişini (e-ticaret) yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Müşteri, sözleşmenin konusu olan ürünün temel özelliklerin, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve internet/elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini kabul eder.  

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMET

3.1. Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, rengi, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı MÜŞTERİ kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluk MÜŞTERİ’dedir.  

3.2. Teslimat, kargo firması aracılığı ile SATICI tarafından yukarıda belirtilen adrese yapılacaktır. Kargo Ücreti MÜŞTERİ tarafından ödenecektir. Kargo Ücreti sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Teslimat, anlaşmalı kargo firması aracılığı ile MÜŞTERİ’nin yukarıda belirtilen adresine yapılacaktır. Şu kadar ki, SATICI, satış anında yürüttüğü ve/veya alan adlı internet sitesinde şartlarını ilan ettiği kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını MÜŞTERİ’ye yansıtmayabilir.

3.3. SATICI gerekli gördüğü durumlarda, MÜŞTERİ’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda MÜŞTERİ’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden MÜŞTERİ’ye ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 15 (onbeş) gün süreyle dondurur. MÜŞTERİ’nın bu süre zarfında SATICI ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde MÜŞTERİ’den herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

MADDE 4 – ÖDEME

4.1. MÜŞTERİ,  www.lalecangal.net alan adlı internet sitsinden sipariş ettiği mal/hizmetin sipariş tarihi itibariyle ilan edilen bedellerini SATICI’nın "Lale Cangal Hünal" TR64 0006 2000 5490 0006 2985 26 IBAN numaralı hesabına havale, EFT ya da kredi kartı ile ödeyecektir. YA DA Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) MÜŞTERİ tarafından onaylandıktan sonra, ödeme sistemi üzerinden işleme alınır. Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler MÜŞTERİ’ye sözleşmede belirttiği SMS, telefon/e-posta yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse MÜŞTERİden bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı andır.

MÜŞTERİ, peşin, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, MÜŞTERİ ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile MÜŞTERİ arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. MÜŞTERİ, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir. 

MÜŞTERİ'nin banka havalesi veya EFT yoluyla ödeme yapmayı seçtiği siparişlerde 2 gün içinde ödemenin gerçekleşmemesi durumunda SATICI’nın siparişi iptal etme hakkı doğar. 

4.2. Ürünün tesliminden sonra MÜŞTERİ’ye ait kredi kartının MÜŞTERİ’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, MÜŞTERİ’nın kendisine teslim edilmiş ürünü 10 (on) gün içinde Satıcı’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri MÜŞTERİ’ye aittir.

MÜŞTERİ kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise MÜŞTERİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve MÜŞTERİ arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 5 - TESLİMAT

5.1. SATICI’nın satışa sunduğu mal veya hizmetin MÜŞTERİ tarafından sipariş edilmesi ve söz konusu mal/hizmetin sipariş tarihi itibariyle ilan edilen bedelinin MÜŞTERİ tarafından SATICI’nın havuz hesabına yatırılması halinde, SATICI satın alınan ürünü/ürünleri MÜŞTERİ’ye teslim etmekle mükelleftir. 

5.2. Stokun müsait olması ve mal veya hizmet bedelinin www.lalecangal.net havuz hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede teslimat yapılır. Sözleşme konusu mal/hizmet yasal otuz günlük süre ve bu süreye ek olarak durumun gereklerine göre kullanılacak on günlük ek süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için MÜŞTERİ’nin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak açıklanan süreler içinde MÜŞTERİ’ye veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. 

5.3. MÜŞTERİ tarafından herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

5.4. Sözleşme konusu mal/hizmet, MÜŞTERİ’den başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. 

5.5. Sözleşme konusu mal/hizmetin MÜŞTERİ'ye teslimi aşamasında dağıtım hizmetini üstlenen kuruluşun/firmanın karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen mal/hizmetin MÜŞTERİ'ye teslim edilememesinden ötürü SATICI’nın sorumluluğu bulunmamaktadır.

5.6. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar, terör ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı MÜŞTERİ satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, MÜŞTERİ’den başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya MÜŞTERİnın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine info@lalecangal.net e-posta adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

5.7. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı MÜŞTERİda vardır. Paket MÜŞTERİ tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın MÜŞTERİ’de kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir

5.8. İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda MÜŞTERİ hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda MÜŞTERİ’ye eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da MÜŞTERİ’nin arzusu ve seçimi doğrultusunda; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

5.9. Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde MÜŞTERİ bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç 10 (on) gün içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda MÜŞTERİ’nin SATICI’dan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

5.10. MÜŞTERİ’nin; www.lalecangal.net alan adlı internet sitesinden sipariş verdiği mal ve hizmetlerin teslimat masrafları MÜŞTERİ’ye aittir. Havale, kredi kartı ya da EFT ödeme sistemi ile yapılan satışlarda MÜŞTERİ kargo ücretini taşıyıcı firmaya ürünü teslim alırken peşin olarak ödemeyi kabul eder. Kargo taşıma bedelleri taşıyıcı firmanın liste fiyatları geçerli olacaktır ve her ürünün desi ve ağırlığına göre değişkenlik gösterir. SATICI dilediği zaman kargo ücretleri ile ilgili kampanya yapabilir.

5.11. Ürün bir başka şahıs tarafından teslim alınıyor ise ürünü teslim alan kişi, ürünü kendisine teslim eden kişinin "ürünü kendisine gönderen kişiyi tanıdığına dair" ibraz edebileceği belgeyi imzalamak zorunda olduğunu, belge imzalanmadığı takdirde ürünün teslim edilmeyebileceğini ve dolayısı ile siparişin gerçekleşmemiş sayılacağını MÜŞTERİ şimdiden kabul ve taahhüt etmiştir. 

Madde 6- CAYMA HAKKI 


6.1.
MÜŞTERİ, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin Ürün'ü teslim aldığı tarihten itibaren ondört (14) gün içinde Ürün’ü iade ederek işbu sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI’ ya bu hakkın kullanıldığının faks veya elektronik posta veya iadeli taahhütlü mektup ile bildirimde bulunulması gereklidir. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya MÜŞTERİ’ye teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Fatura asli gönderilmezse Alıcıya ürün bedeli, KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden yedi gün içinde mal/hizmet bedeli Alıcıya iade edilir. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli MÜŞTERİye aittir. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, sipariş üzerine özel olarak yapılan ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü üründe cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.


6.2. Cayma hakkı kullanımı mümkün olan hallerde, MÜŞTERİ, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği sorumludur.  Buna göre, cayma tarihine kadarki süreçte Ürün'ün kullanım talimatlarına, teknik özelliklerine ve işleyişine uygun bir şekilde kullanılmamasından ötürü değişiklik veya bozulma olursa MÜŞTERİ cayma hakkını kaybedebilir; SATICI tarafından kabul edildiği hallerde, iade edilecek Ürün bedelinden değişiklik/bozulma kadar indirim yapılır.


6.3. Cayma hakkı bulunan hallerde MÜŞTERİ'nın cayma hakkını kullandığına dair açık bir bildirimi yasal 14 günlük süre içinde SATICI'ya yöneltmiş (yukarıda belirtilen iletişim adreslerine sözlü/yazılı iletmiş) olması yeterlidir. Söz konusu hakkın süresi içerisinde kullanılması durumunda, Ürün'ün azami on (10) gün içerisinde, giderleri MÜŞTERİ'ye ait olmak üzere SATICI'nın yukarıdaki adresine gönderilmesi zorunludur. INTERNET SİTESİ'nde ürün iadeleri için anlaşmalı kargo firması belirtilmiş ise, MÜŞTERİ Ürün'ü bulunduğu İlçe dahilindeki veya harindeki bir şubesinden gönderebilir, bu takdirde MÜŞTERİ masraf alınmaz.
Bu iade işleminde Ürün'ün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca vergi mevzuatı gereği, MÜŞTERİ tarafından kanunen İade Faturası kesilmesi gereken hallerin yanı sıra Ürünle beraber iade edilecek olan fatura üzerinde, aşağıda belirtilen, iade ile ilgili bölüm doldurulup imzalanacaktır. Faturası kurumlar (tüzel kişiler) adına düzenlenen sipariş iadeleri, İade Faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.


6.4. Yukarıdaki belirtilen şartların MÜŞTERİ tarafından yerine getirilmesi kaydı ile, cayma bildiriminin SATICI'ya ulaştığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde, ürün bedeli ve varsa ürünün MÜŞTERİ'ye teslim masrafları MÜŞTERİ'ye, ürünü satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade edilir.


6.5. MÜŞTERİ'nın Ürünler'e ilişkin cayma süresi sonrasındaki kanuni hakları-sorumlulukları ile SATICI'nın MÜŞTERİ'den olan, ödül puanlarına ilişkin bulunları da kapsamak üzere akdi ve kanuni tahsil-mahsup hakları dahil hak ve yükümlülükleri ayrıca mevcut ve geçerlidir. 

Madde 7- MÜŞTERİ’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

7.1. MÜŞTERİ, satışa konu mal/hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında malı sipariş verdiğini ve sipariş vermekle birlikte işbu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

7.2. MÜŞTERİ mal teslimi sırasında istenildiği takdirde geçerli bir kimlik kartı göstermek, ilgili kimlik bilgilerinin kaydedilmesine izin vermek ve ilgili yerlere imza atmak zorunda olduğunu, imza atmadıkları takdirde ürünün kendilerine teslim edilmeyebileceğini şimdiden kabul ve taahhüt etmiştir. 

7.3. MÜŞTERİ, mesafeli satış sözleşmesine konu ürünü(leri) teslim almadan önce pakedi kontrol ederek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almadan kargo yetkilisine tutanak tutturmakla sorumlu olacaktır. 

7.4. MÜŞTERİ, span class="s2">“http://www.lalecangal.net” internet sitesinden satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri , satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık , anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

7.5. Mesafeli satış sözleşmesine konu ürüne(lere) ilişkin ödemenin MÜŞTERİ tarafından kredi kartı ile yapılması durumunda, MÜŞTERİ ile kredi kartı sahibinin ya da ürünün teslim edileceği kişinin farklı olmasından kaynaklanabilecek olan, kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması da dahil olmak üzere türlü hukuki risk, MÜŞTERİ’ye aittir. MÜŞTERİ, bahsi geçen durumlarda herhangi bir şekilde zarara uğraması halinde SATICI’dan hiçbir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

7.6. İşbu Sözleşme’nin 7.5. maddesinde belirtilen sebeplerle ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, MÜŞTERİ kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (üç) gün içinde teslimat giderleri MÜŞTERİ’ye ait olmak üzere SATICI’ya geri göndermekle yükümlüdür. 

7.7. MÜŞTERİ, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

7.8. MÜŞTERİ tarafından, mesafeli satış sözleşmesine konu ürüne(lere) ilişkin ödemenin herhangi bir Banka’ya ait ATM cihazından, cep şubesinden ya da şubeden “hesaba yatırma” şeklinde yapılması durumunda, ürün bedelinin işbu sözleşmede belirtilen şartlar çerçevesinde MÜŞTERİ’ye iade edilmesinin gerektiği hallerde kullanılmak üzere kendisine ait bir banka hesabına ait IBAN numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde SATICI’nın e-posta  adresine göndermeyi ve SATICI tarafından IBAN numarasına iade yapılmasına muvafakat ettiğini kabul ve taahhüt eder.

7.9. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar ve/veya teknik sebepler vs. nedenler ile mesafeli satış sözleşmesine konu ürünü(leri) süresi içinde teslim edemez ise, durumu MÜŞTERİ'ye 2 ( iki ) gün içinde bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde MÜŞTERİ siparişin iptal edilmesini, mesafeli satış sözleşmesine konu ürünün(lerin) varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. MÜŞTERİ'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

7.10. Onsekiz yaşından küçük kişiler ile ayırt etme gücünden yoksun veya kısıtlı erginler www.lalecangal.net adresinden alış-veriş yapamaz. www.lalecangal.net üzerinden alışveriş yapabilmek için en az onsekiz yaşında olmak gerekmektedir. İşbu sözleşmenin teyidi MÜŞTERİ'nin onsekiz yaşından büyük olduğunu onayladığı anlamına gelmektedir. 

Madde 8- SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ 

8.1. SATICI, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur. span class="s2"> 

8.2. SATICI, MÜŞTERİ’nin kişisel ve kredi kartı bilgilerini TC. Kanun ve Yönetmeliklerine, genel ahlak ve toplumsal kurallarına aykırı bir şekilde kullanmamayı, hukuki işlemler haricinde 3. kişilerle paylaşmamayı taahhüt eder. MÜŞTERİ’nin onay vermesi hali dışında MÜŞTERİ’nin üyelik bilgileri ile kişisel bilgilerine, SATICI dışında bir başka üye veya kullanıcı ulaşamaz ve değiştiremez. Ancak bu bilgiler, www.lalecangal.net internet sitesinin kendi bünyesinde, MÜŞTERİ profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilir. 

8.3. SATICI, www.lalecangal.net internet sitesinden yaptıkları alışveriş esnasında sanal ortamda bıraktıkları izleri/bilgileri (cookies) üçüncü kişiler ile paylaşmamayı taahhüt eder. 

8.4. SATICI, www.lalecangal.net'te yayınlanan her türlü içeriği (fiyat, görsel öğeler ve diğer tüm bilgiler) önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

8.5. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir ve bu hatalarla ilişkili siparişleri iptal etme hakkını saklı tutmaktadır. Ayrıca SATICI, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir.

8.6. http://www.lalecangal.net sitesinden kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.) ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı andır.

8.7. Mesafeli satış sözleşmesine konu ürün(ler), MÜŞTERİ'den başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

8.8. Mesafeli satış sözleşmesine konu ürünün(lerin) teslimatı için işbu mesafeli satış sözleşmesinin elektronik ortamda teyit edilmiş olması ve ürün(lerin) bedelinin MÜŞTERİ'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

8.9. MÜŞTERİ, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında ikamet etmekte/bulunmakta ve/veya ürünün teslim edileceği adres Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında bulunmakta ise, ikamet ettiği/bulunduğu ve/veya ürünün teslim edileceği ülkenin söz konusu ürünün alımı nedeniyle yasa, yönetmelik ve ilgili yasal düzenlemeleri uyarınca tahakkuk ettireceği gümrük vergisi, harç ve sair her türlü mali yükümlülüğün kendisine ait olacağını, ürünün teslim edilebilmesi için talep olunacak tüm ödemeleri derhal ve aynen yerine getireceğini şimdiden kabul, beyan ve taahhüt eder. Ayrıca MÜŞTERİ’nın adresi SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firmasının dağıtım alanının dışında kalmakta ise, MÜŞTERİ dilerse ürünün teslim edilebilmesi için talep olunacak tüm masraf ve bedelleri ödemeyi veya SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firmasının ilgili şubesinden satışa konu olan ürün/ürünleri iş bu mesafeli satış sözleşmesinde yer alan MÜŞTERİ/MÜŞTERİlar tarafından bizzat teslim alınacağını şimdiden kabul, beyan ve taahhüt eder. İşbu durum hakkında MÜŞTERİ, SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından öncesinde bilgilendirilecek olup, MÜŞTERİ dilerse sözleşmeden dönebilir.

MADDE 9 – GARANTİ ŞARTLARI

www.lalecangal.net adlı internet sitesinde satışa sunulan ürünler varsa garanti belgesinde belirtilen firmaların ve yetkili servislerin garantisi altındadır. SATICI,  a href="http://www.lalecangal.net">www.lalecangal.net adlı internet sitesinde satışa sunulan tüm ürünleri varsa garanti belgesi ile birlikte MÜŞTERİ’lere iletmektedir. Aksi belirtilmediği sürece ürünlerin garanti süresi 2 yıldır. Yetkilisi dışında gerçekleştirilen tamir ve/veya bakım işlemleri sonucu meydana gelen hasarlar garanti kapsamı dışındadır. www.lalecangal.net adlı internet sitesinden ürün satın alınması, yukarıda ilan edilmiş hüküm ve şartların kabul edildiği anlamına gelmektedir.

MADDE 10 - GİZLİLİK

10.1. MÜŞTERİ tarafından iş bu sözleşmede belirtilen bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile satıcıya bildirdiği bilgiler satıcı tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. 

10.2. Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.
MÜŞTERİ’ye ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler yalnızca satıcı tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. 

MADDE 11- TEMERRÜT HALİ VE SONUÇLARI 

MÜŞTERİ'nın temerrüde düşmesi halinde, MÜŞTERİ, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI'nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.
MÜŞTERİ’nin temerrüde düşmesi SATICI’YA Türk Borçlar Kanunu ile tanınan seçimlik haklarını kullanabilecektir. MÜŞTERİ’nin, işbu sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda MÜŞTER, genel hükümler uyarınca temerrüde düşmüş sayılacak, temerrüde düşen tarafın edimini süresi içerisinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda, diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 (Yedi) günlük süre verecektir. Bu süre zarfında, edimin yerine getirilmemesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf sözleşmeden dönüp sözleşmenin ifa edilmemesinden kaynaklanan zararını karşı tarafa ödetme hakkını haizdir. 

MADDE 12 - SÖZLEŞME TARİHİ VE MÜCBİR SEBEPLER


12.1.
Sözleşme tarihi, MÜŞTERİ tarafından siparişin verildiği tarihtir.

12.21.Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza, internet alyapısında meydana gelen her türlü arıza, kesinti, duraksama vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal elektronik posta iletisi olarak bildirecektir.

12.3. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

MADDE 13 – SÖZLEŞMENİN FESHİ

SATICI, işbu sözleşmeyi dilediği zaman feshetme hakkına sahiptir

MADDE 14- BİLDİRİMLER VE DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, Kanunda sayılan zorunlu haller dışında, e-posta aracılığıyla yapılacaktır. MÜŞTERİ, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda SATICI’nın ve SATICI’nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 15 - UYGULANACAK HÜKÜMLER

Tarafların ilişkilerinde karşılıklı rızaları ile yaptıkları iş bu sözleşme hükümleri, birinci derecede öncelikli olarak uygulanır. Sözleşmenin uygulanmasında, matlaplar madde metnine dahildir. Bu sözleşmede hüküm bulunmayan durumlarda ikinci sırada, mevzuatın ilgili hükümleri uygulanır. 

Anlaşmanın ekleri, fiyat listeleri, ileride yapılacak sipariş protokolleri bu anlaşmanın ayrılmaz parçalarıdır. 

Bu sözleşmenin herhangi bir hükmü yürürlükteki kanun ve nizamla çatışırsa veya herhangi bir şekilde adli veya idari bir merci tarafından iptal edilirse, sözleşme bütünüyle geçerliliğini koruyacak ancak çelişen veya iptal edilen hüküm sözleşmeden çıkarılmış sayılacaktır. Bu durumda taraflar yapılmış sözleşme çerçevesinde müzakere yaparak maddeyi yenileyebilirler.

MADDE 16 – TEBLİGAT  

MÜŞTERİ ve SATICI işbu mesafeli satış sözleşmesinin başında bahsedilen yazışma adreslerinin geçerli tebligat adresi olduğunu ve bu adrese yöneltilecek tüm tebligatların geçerli sayılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder

MADDE 17 - YETKİLİ MAHKEME 

Bu Sözleşme'den doğabilecek uyuşmazlıklarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca yasa gereği her yıl belirlenen-ilan edilen parasal sınırlar dâhilinde İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, bu sınırları aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri görevli-yetkilidir. MÜŞTERİ, bu çerçevede, kendisinin veya dilerse SATICI'nın yerleşim yerindeki (ikametgahındaki) Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri'ne başvurabilir.


MADDE 18 – YÜRÜRLÜK

18 (Onsekiz) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, MÜŞTERİ tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

Designe and handcrafted by Lale Cangal.